Термін УЗД знайомий кожному, хто стикався з діагностикою в медицині. Розшифровується ця абревіатура як «ультразвукове дослідження». Воно дозволяє візуалізувати багато змін внутрішніх органів, що є важливим чинником в постановці правильного діагнозу.
УЗД В ММЦ "ОКСФОРД МЕДІКАЛ ХЕРСОН"
У клініці Оксфорд Медікал Херсон представлений ультразвуковий сканер марки TOSHIBA Xario, модель SSA-660A. Це стаціонарний (НЕ переносний) варіант експерт-рівня, оснащений різноманітними датчиками і високоточним програмним забезпеченням. Все це робить його придатним для застосування в кардіології, гастроендерологіі, гінекології, судинних досліджень та інших напрямках медицини.
В ММЦ "Оксфорд Медікал Херсон" проводяться ультразвукові дослідження таких органів і систем:
черевної порожнини і заочеревинного простору;
серця (ЕхоКГ - ехокардіографія);
судин головного мозку та шиї;
мошонки;
молочних залоз у чоловіків і жінок;
очей;
щитовидної залози;
нирок і надниркових залоз;
судин нирок (доплерографія);
сечового міхура;
матки, яєчників у жінок;
простати у чоловіків;
інших тазових органів внизу живота;
лімфатичних вузлів;
пупкової і / або пахової грижі;
м'яких тканин;
колінних суглобів.
ПРИНЦИП ДІАГНОСТИКИ ЗА ДОПОМОГОЮ УЗД
УЗД, або сонографія - неінвазивне (яке не потребує порушення цілісності шкірних або слизових покривів організму) дослідження. Спеціальний апарат за допомогою п'єзоелемента продукує ультразвукові хвилі певної частоти. Вони проходять крізь органи і тканини живого організму, частково відбиваючись від них.
Апарат УЗД зчитує відбиті хвилі, після чого завдяки спеціальному програмному забезпеченню, формує зображення на екрані. Лікар аналізує його, враховуючи розміри органів, щільність структур, так звану ехогенність і інші параметри.
Для дослідження різних тканин і органів застосовують різні датчики. Вони відрізняються формою, розмірами, типом випускаються хвиль. Існують стандартні, вагінальні, ректальні, ендоскопічні та інші варіанти датчиків, в залежності від методу діагностики.
ПІДГОТОВКА ДО УЛЬТРАЗВУКОВОГО ОБСТЕЖЕННЯ
УЗД не потребує від пацієнта серйозної підготовки, але на деякі моменти увагу звернути необхідно:
- при УЗД живота важливо 2-3 дня дотримуватися дієти, щоб усунути скупчення кишкових газів;
- також дослідження черевної порожнини важливо проводити натщесерце;
- трансвагинальное обстеження бажано призначати на 3-5 день після закінчення місячних;
- трансректальна діагностика вимагає попереднього випорожнення прямої кишки;
- при УЗД лімфовузлів, молочних залоз, суглобів та інших близько розташованих до поверхні органів підготовки не потрібно.
ПРОЦЕДУРА УЗ-ДІАГНОСТИКИ
У більшості випадків планове УЗД намагаються призначати на першу половину дня, щоб пацієнтові не довелося довгий час залишатися голодним. Оглядове поверхневе дослідження проводиться в кілька етапів:
пацієнт роздягається, частково оголюючи проекцію досліджуваних органів;
лягає на кушетку на спину, живіт або пліч;
на його шкіру наноситься спеціальний гель для поліпшення передачі ультразвукових хвиль;
лікар-діагност прикладає датчик до шкіри пацієнта і починає повільно переміщати його, стежачи за змінами на екрані.
При трансвагінальному дослідженні пацієнтка розміщується в гінекологічному кріслі, а датчик (має вузьку витягнуту форму) вводиться їй у піхву. Для трансректального УЗД пацієнт лягає на бік, а датчик вводиться в його пряму кишку на глибину 5-7 см.
Результати розшифровуються прямо на місці, їх не доведеться довго чекати. Пацієнт отримає бланк з попереднім діагнозом або підозрою, в якому також детально будуть описані досліджені органи, із зазначенням розмірів, структури тканин, рівнем ехогенності і т.п.